Turistický plynový vařič VAR 2 VAR 6341

Kód: VAR01
Značka: VAR
595 Kč
Skladem

Praktický, lehký a cenově dostupný vařič české výroby, který Vám vydrží sloužit mnoho let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Univerzální vařič VAR 2 se hodí jak pro běžnou turistiku, tak i pro horolezecké výstupy nejvyšší úrovně. Zde doporučujeme použít závětří. Vařič zajišťuje plošný ohřev nádoby. 
Plynový vařič VAR 2 oceníte při turistice, na expedici, na vodě, nebo třeba na chatě. Vařič má minimální váhu (110 g) a vysoký výkon při zanedbatelných rozměrech. Bude se Vám líbit snadná obsluha, bleskové zprovoznění, snadná regulace plamene a snadná údržba.

Výkon vařiče VAR 2
2800 W, litr vody ve varu do pěti minut.
Vlastní provoz vařiče je zajištěn použitím propan-butanových kartuší, které vyrábí celá řada firem v široké škále kubatur, od 200 ml do 750 ml, což umožňuje na minimum snížit váhu výbavy. Aby bylo možné použít závětří, je nutné používat kartuši VAR CGV 425. Vařič zajišťuje spolehlivou těsnost ve spojení s kartušemi VAR, pokud se rozhodnete použít kartuše jiných značek, ujistěte se obzvláště bedlivě o dokonalé těsnosti soustavy kartuše - vařič.

Spotřeba plynu vařiče VAR 2
Spotřeba plynu je závislá na jeho průtoku tryskou, tedy i její velikostí, což je jediná konstantní veličina. Proto stanovit spotřebu plynu je poměrně obtížné. Proměnlivost průtoku tryskou závisí na tlaku plynu v kartuši, ten zase je závislý na teplotě plynu v kartuši, která je dána okolní teplotou. Je-li např. okolní teplota a tedy i teplota plynu v kartuši 14°C, je v kartuši s plynem 30:70 P-B tlak 210 kPa a při plně otevřeném ventilu je odběr plynu 150g/hod. Kartuše VAR CGV 220 s obsahem plynu 220 g by měla výdrž na plný výkon 1,46 hodiny - 220/150=1,46. Pouze teoreticky, protože prudkým odběrem plynu se kartuše ochladí a odběr plynu klesá, tím i jeho spotřeba a pochopitelně i výkon vařiče. Kartuše tady ve skutečnosti má výdrž zhruba dvě hodiny. Veškeré údaje o spotřebě jsou buďto přísně technicky specifické, ale pro praktickou informaci těžko použitelné - nebo zcela vágní a zavádějící.

Poznatky z praxe
Jediné spolehlivé vodítko jsou poznatky z praxe: je ověřeno, že při důsledném používání závětří plamene, při ohřevu skutečně potřebného množství vody, při vaření potravin, které nepotřebují dlouhou dobu varu jako třeba brambory nebo rýže, lze s jednou 220 g kartuší vydržet v pohodě týden pro dvě osoby.
Je výhodné mít kartuše dvě a nejprve si toto tvrzení ověřit. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vaření
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.11 kg